План на ближайшую субботу

ПЛАН

правядзення выхаваўчай работы

ў шосты школьны дзень

16 кастрычніка 2021 года

16 кастрычніка

Прававая субота

Мэта: фарміраванне ў навучэнцаў прававой культуры і самасвядомасці    

 

1

Прафілактычны занятак “Камп’ютарная залежнасць у дзіцячым узросце”

1-4

Дубіцкая В.П., педагог сацыяльны

 

 

2

Прававая гульня “Што такое добра, што такое дрэнна?”

5-7

 

3

Квэст-гульня “Падарожжа ў краіну Здароўя”

(у рамках праграмы “За здаровы лад жыцця”,

Селішчанская бібліятэка, філіал № 40)

5-10,

вучні РКУ

Мандрыкава Т.С.,

 Шэмет А.А.

 

4

Прафілактычны занятак “Свабода. Адказнасць. Справядлівасць”

8-11

Дубіцкая В.П., педагог сацыяльны

 

 

 

ПЛАН

правядзення выхаваўчай работы

ў шосты школьны дзень

9 кастрычніка 2021 года

Дзень здароўя “Наш выбар – здароўе”, прысвечаны Дню маці

 

Мэта: садзейнічанне фізічнаму ўдасканаленню навучэнцаў, фарміраванне імкнення да ЗЛЖ;                                                                            стварэнне ўмоў для фарміравання сацыяльна актыўнай асобы

Мерапрыемства

Час правядзення

Месца

правядзення

Удзельнікі

Адказныя

Фізкультурна-аздараўленчая дзейнасць

Спаборніцтвы па футболу

10.30-12.00

стадыён

V-XI

класы

Кулакоўскі У.А.

 Гульнявая праграма

 “Дзень вясёлых   

 выпрабаванняў”

10.00-11.00

кабінет

№14

ІІ-IV

класы

 

 Кулакоўская   

 Н.М.

Інтэлектуальная дзейнасць

 

 Алімпіяда па вучэбных

 прадметах:

·        матэматыка,

·        хімія

 

10.00-13.00

 

кабінеты

№ 6

№ 14

 

ІХ- XI

 

 

Дытчанкова Г.І.,

Лемеш В.А.

Факультатыўныя заняткі:

 

Асновы фінансавай граматнасці

08.35-09.20

кабінет

 №15

VIII

 клас

Вайцаховіч

С.І.

Гісторыя Беларусі ў імёнах і падзеях

09.30-10.15

кабінет

 №15

XI

клас

Вайцаховіч

С.І.

Асновы сямейнага жыцця

11.20 – 12.05

кабінет №3

Х

Нерсесян Л.І.

Абагульняючы факультатыўны курс па вучэбнаму прадмету “Матэматыка”

11.20 – 12.05

кабінет

№3

Х

Шэмет А.А.

Асновы бяспекі жыццядзейнасці

11.20 – 12.05

кабінет

№13

ІХ

Каваленка В.В.

Мастацка-эстэтычная дзейнасць

Аб’яднанне па інтарэсах “Дзікая прырода Беларусі”

08.35-11.10

кабінет №14

Y-VII

класы

Лемеш В.А.

Прафарыентацыйная дзейнасць.

Арганізацыя грамадска-карыснай працы

Прафесіянальная падрыхтоўка па прафесіі

08.35-10.15

кабінет

№4

X

 клас

Кулакоўскі У.А.

Прафесіянальная падрыхтоўка па прафесіі (аператар ЭВМ)

10.25-11.10

кабінет

№7

X

 клас

Каваленка В.В.

Прафесіянальная падрыхтоўка па прафесіі

11.20-13.50

кабінет

№7

XI

клас

Гамаляка А.В.

ГКП “Кляновы ліст”

10.25-11.10

тэрыторыя школьнага двара

XI клас

Вайцаховіч С.І.

Работа педагога сацыяльнага

 Рэйд “Сям’я”

10.00-12.00

 

вучні

РКУ

Дубіцкая В.П.

Узаемадзеянне з бацькамі

Кансультацыя па вучэбных прадметах:

Англійская мова. Інфарматыка

08.35-09.20

кабінет

№10

бацькі

Каваленка Вікторыя Валер’еўна

Узаемадзеянне з соцыумам

 Рэйд настаўніцка-

 бацькоўскага патруля

20.00-23.00

мікрараён

в. Селішча

Хадановіч Н.Л.

Дубіцкая В.П.

Дытчанкова Г.І..