План на полугодие

План выхаваўчай і ідэалагічнай работы

ў шосты школьны дзень

на II паўгоддзе 2020/2021 навучальнага года

 

Дата

Час правя дзення

Змест работы

Клас

Адказны

16 студзеня

Дзень Здароўя

10.30-11.30

Першынства школы па лыжных        

гонках “Лыжня кліча!”        

5-11 класы

Серадзін А.Ф.,

кл.  кіраўнікі

10.00-11.00

Конкурсная праграма “Мы выбіраем ЗЛЖ”                         

2-4 класы

Корбут В.М.

11.00-12.00

Экалагічная гадзіна “Зімуючыя птушкі” у рамках акцыі “Птушкі ля кармушкі”                                     

5 клас

Лемеш В.А.

10.30-11.00

Гульні “Знаёмімся”

1-2 класы

Дубіцкая В.П.

12.00-13.00

Гутарка “Камп’ютарная залежнасць у дзіцячым узросце”

3-4 класы

Дубіцкая В.П.

23 студзеня

Дзень бяспекі

10.00-11.00

Гульня па станцыях “Падарожжа ў краіну А-Б. Выконвай ПДР”            

3- 4 класы

Трушко А.С.

10.00-11.00

Гадзіна зносін “Мы ведаем правілы бяспекі”             

6

клас

Здановіч С.С.

11.00-12.00

Дзелавая гульня “Граматны пешаход”                        

9 клас

Халько Н.Р.

10.30-11.30

Кансультацыя “Праблемы міжасабовых зносін”

вучні

Дубіцкая В.П.

30 студзеня                              

Дзень прафілактыкі шкодных звычак

11.00-12.00

Гадзіна здаровячкоў “Быць здаровым – жыць у радасці”

4 клас

Пайбердзіна А.У.

9.30-10.30

Інфармацыйна-пазнавальная праграма “Шкодным звычкам — не!”                              

7 клас

Дытчанкова Г.І.

10.30-11.30

Прафілактычны занятак “Бярэм агрэсію пад кантроль”

5-6   класы

Дубіцкая В.П.

12.30-13.00

Віктарына “Прававы эрудыт”

7-8   класы

Дубіцкая В.П.

6 лютага

Творчая субота

10.30-11.30

КТС 

“В кругу друзей”

8-11 класы 

савет старша-

класнікаў

11.00-12.00

Конкурс малюнкаў “Зімовая фантазія”

5-6 класы

Лемеш В.А.

10.30-11.30

Гульня-падарожжа

“У свеце прафесій”

8-9

класы

Дубіцкая В.П., педагог сацыяльны

16.30-17.30

День адчыненых дзвярэй для выпускнікоў

“Аднакласнікі… Аднакласніцы…”

выпускнікі

кіраўніцтва УА, класныя кіраўнікі

13 лютага

Дзень здароўя

«Новое поколение за здоровье, спорт, движение!»

10.30-11.30

Зімовыя спаборіцтвы “Вясёлая лыжня”

1-11 класыбацькі

Серадзін А.Ф.,

класныя кіраўнікі

10.00-11.00

Акцыя “Пакарміце птушак!”

2-4 класы

Пайбердзіна А.У.

10.00-11.00

 

Занятак з элементамі трэнінгу

“Мы незвычайны клас”                          

6 клас

Здановіч С.С.

10.30-13.00

Рэйд “Я і сям’я”          

бацькі

вучні

Дубіцкая В.П.

20 лютага

Дзень фінансавай граматнасці

09.00-13.00

Удзел у раённых спаборніцтвах “Лыжныя гонкі” ДУА “СШ №6 г.Слуцка”

6-10 класы

Серадзін А.Ф.

фіз.актыў

10.00-11.00

Вусны часопіс “Усё пра грошы”

3

клас

Трушко А.С.

10.45-11.30

 

Урок фінансавай граматнасці “Банкаўскі ўклад” (дэпазіт)

8-10 класы

Вайцаховіч С.І.

11.15-12.00

Конкурсна-жартоўная гульня “У гасцях у казкі”

3-6 класы

Шалаева Ж.У.

10.45-12.10

Працоўныя дэсанты:

-        “Абеліск”,

-        “Прыбяром снег разам” 

 

11

8 клас

камітэт ПА ГА “БРСМ”

27 лютага

Дзень прафілактыкі шкодных звычак

11.00-12.00

Гадзіна зносін “Вучымся разумець адзін аднаго”

3-4  класы

Пайбердзіна А.У.

09.30-10.30

 

Пазнавальная праграма з элементамі гульні “Хлопчыкі могуць усё”                   

7

клас

Дытчанкова Г.І.

10.30-11.30

Выхаваўчая гадзіна “Дарога дабра”           

5-7

Дубіцкая В.П.

11.30-12.15

Кансультацыя “Як навучыцца  быць адказным за свае учынкі”

вучні

РКУ

Дубіцкая В.П.

6 сакавіка

Дзень творчасці

10.00-11.00

Гадзіна творчасці “Падарунак маме сваімі  рукамі”

2

клас

Корбут В.М.

11.00-12.00

Круглы стол “Ганаруся я сваёй матуляй!”                        

5-6 класы

Лемеш В.А.

10.30-11.30

Гадзіна зносін “Хто я такі?”                        

8-9 класы

Дубіцкая В.П.

11.30-12.30

Прававая гадзіна “Мае правы і абавязкі”   

10-11 класы

Дубіцкая В.П.

23 лютага

 

 

 

 

 

13 сакавіка

 

 

 

 

 

Дзень здароўя

10.30-11.30

Спаборніцтвы “Залатая скакалка”

2-11 класы

Серадзін А.Ф.

12.15-13.00

Конкурсная праграма “Здаровым быць здорава!"

8

клас

Кулакоўскі У.А.

10.00-11.00

Завочнае падарожжа па родным краі

“Твая зямля, твая Радзіма названа светла – Бе-ла-русь”,             

3

клас

Трушко А.С.

10.30-13.00

Рэйд «Я і сям’я”

вучні РКУ

Дубіцкая В.П.

20 сакавіка

Дзень прафарыентацыйнай работы «Все работы хороши»

10.30-11.30

 Выстава-прагляд “Твой выбар - твая будучыня”           

9

клас

Халько Н.Р.

9.30-10.30

Занятак з навучэнцамі

“Я ў свеце прафесій”         

7

клас

Дытчанкова Г.І.

11.15-12.00

Экалагічная гульня «Па лясных сцяжынках

5-8

класы

Шалаева Ж.У.

10.30-11.00

Вусны часопіс “Ветлівасць адчыняе ўсе дзверы”     

1-4 класы

Дубіцкая В.П.

11.00-12.00

Кансультацыя “Фарміраванне здаровага ладу жыцця”

вучні РКУ

Дубіцкая В.П.

27 сакавіка

Дзень бяспекі “Увага ўсім!”

11.00-12.00

Пазнавальная праграма “Увага! Дарога!”       

1-4 класы

Пайбердзіна А.У.

10.45-11.30

Прафілактычная гутарка “Правілы бяспекі дома і на вуліцы”              

6-7

класы

Здановіч С.С.

10.45-11.30

Мерапрыемства па фінансавай граматнасці “Ствары свой бізнэс”

8,10 класы

Вайцаховіч С.І.

10.30-11.30

Круглы стол “Цыгарэта не канфета. Ты, падлетак. Памятай гэта!”           

5-7

класы

Дубіцкая В.П.

11.30-12.00

Дыспут”За чыстае паветра без тытуню”

8,9 класы

Дубіцкая В.П.

* У плане магчымы змяненні і дапаўненні

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                      Л.І.Нерсесян